Electroluminescent

      Sadece 0,2 mm (200 miqron) kalınlığındadır.Her boyutta Homojen yanar. Makul bir seviyede bükülebilir. Ancak 90 derece katlamamak gerekir. Dünyada hiç bir lamba çeşidi yoktur ki, hem bükülsün, hem 0,2 mm kalınlığında olsun hem de, her tarafında homojen bir ışık olsun.

Electroluminescent Nasıl Üretilir ve Çalışır?

     Serigrafi baskı, fırınlama ve bağlantı elemanlarının montajı gibi zor bir üretim sürecinden geçilerek electroluminescent lambalar üretilir.

     Lambanın taşıyıcısı da olan, bir yüzeyi iletken şeffaf malzemenin (ITO) iletken yüzeyine, serigrafi tekniği ile fosfor ve diğer koruyucu tabakalar ve fosforun ışıldamasını sağlayacak elektrik akımını iletecek gümüş baskılar yapılır.

el şema

     El lambalar elektrik kaynağı olarak alternatif akım ve frekans ile çalışır. Ortalama 110V ac ve 400Hz. 1000Hz arası frekans ile kullanılır.

     Bu yüzden el lambaları Inverter denilen (adaptör benzeri) alternatif akım ve frekans üreten cihazlar ile kullanırız. Inverterler bilindiği gibi çok az elektrik harcarlar yani el lambalarda bu açıdan tasarrufludur.

      Proje kapsamında; lambanın büyüklüğüne göre Inverter çeşidine karar verilir. Ayrıca inverter üzerinden frekans ayarını yaparak lambanın ışık şiddetini ve ürünümüzdeki animasyona göre gerekli animasyon ayarlarını yaparız.

el banner